English / Česky

O Letenském zámečku

Historie Letenského zámečku sahá až do poloviny 19. století – tehdy obec Pražská odkoupila staré církevní vinice na svazích Letné a založila rozsáhlé Letenské sady jako výletní místo pro Pražany. A protože bez možnosti řádného občerstvení by městskou smetánku nové korzo sotva zaujalo, vznikla záhy na malebném místě přímo nad Starým Městem pražským podle návrhu Vojtěcha Ignáce Ullmanna výletní restaurace. Psal se rok 1863.

Od té doby toho působivá novorenesanční budova zažila mnoho: v roce 1891 tu během Jubilejní zemské výstavy například byla zřízena konečná stanice Křižíkovy elektrické dráhy, tehdy vůbec první tramvaje v Praze. Zároveň s ní zahájila provoz pozemní lanová dráha a navíc byl za restaurační budovou v roce 1894 umístěn kouzelný kolotoč s dřevěnými koníky. Během století dvacátého se tu střídali majitelé i restauratéři, každou změnu provázely drobné modernizace a úpravy interiérů, někdy šťastnější, někdy pochopitelně méně šťastné. Teprve citlivé rekonstrukce současného nájemce, společnosti NONET, navrátily budově její původní eleganci a stylovou čistotu. Ať už se ale dělo s architektonickou podobou Letenského zámečku cokoliv, vždy zůstával pro Pražany jedním z nejoblíbenějších míst pro přemýšlivou vycházku i družné posezení s přáteli.

Dnes tu najdete čtyři restaurace různých stylů, v nichž jsou servírovány vybrané lahůdky české i zahraniční kuchyně. Po celý rok se zde pořádají nejrůznější společenské akce, rauty, tiskové konference, galavečery, firemní prezentace, módní přehlídky, soukromé i firemní recepce, bankety, večírky, oslavy, turnaje ve hře pétangue a v neposlední řadě také svatební hostiny a celé svatby.

Všechny prostory restaurace jsou nekuřácké a pokryté signálem wi-fi.

Virtuální prohlídka okolí
Letenského zámečku
Rezervovat stůl
online
Rezervace do
Brasserie Ullmann Letenského zámečku

Rezervaci Vám potvrdíme emailem.